Jak uszyć zasłonę ?

Co będzie nam potrzebne do uszycia zasłony? Oczywiście niezbędny będzie materiał.  Kolejny bardzo ważny element to przybory do szycia, które postaram się wymienić i w skrócie opisać najważniejsze.

     Maszyna do szycia to niezbędne urządzenie, oczywiście możemy próbować uszyć prostą zasłonę ręcznie, jednak nie polecam tego nikomu. Jeśli nie posiadamy jeszcze maszyny do szycia, to dokonując zakupu pamiętajmy, aby nie przepłacać i kupić maszynę odpowiednią do swoich umiejętności. Zdecydowanie lepiej zakupić dobrą maszynę o podstawowych funkcjach niż przepłacać za niepotrzebne dodatki. Na dobry początek wystarczy nam maszyna z niewielką ilością ściegów, w której będziecie mogły wyregulować szerokość i gęstość ściegu, jak również położenie igły. Dobrze będzie też, jeśli wasza nowa maszyna do szycia będzie posiadać nawlekasz do igły, nożyk w obudowie maszyny, metalową płytkę ściegową, regulację docisku stopki — te elementy znacznie poprawią wygodę pracy na maszynie.

     Do Cięcia materiału potrzebować będziemy 3 rodzajów nożyczek, i tak: do pocięcia zakupionej tkaniny zasłonowej potrzebować będziemy pary dużych nożyczek, z kolei do obcinania niewielkich kawałków i szwów potrzebna będzie para średnich nożyczek. Ostatnie, jakie będą potrzebne to małe i ostre nożyczki do obcinania nici i wycinania łuków.

Potrzebować także będziemy dwóch rodzajów igieł. Będą to igły do szycia ręcznego — pamiętajmy, aby były ostre, co ułatwi nam pracę. Nie możemy oczywiście zapomnieć także o igłach do maszyny do szycia.

Niezwykle istotny będzie także centymetr — najlepiej o długości 150 cm.

Przyda nam się także poduszka na igły, w którą będziemy mogły wbijać igły i szpilki w czasie pracy.

Szpilki krawieckie najlepiej z kolorowymi główkami, które są zdecydowanie bardziej widoczne.

Kreda krawiecka dzięki, której będziemy mogły rysować po tkaninie.

     Bardzo ważne w naszej pracy nad szyciem zasłony będzie także żelazko, najlepiej z wydłużonym szpicem i wyrzutnią pary. Pamiętajmy, tylko aby dobrać odpowiednią temperaturę do materiału, aby jej nie uszkodzić.

 Może nam się także przydać naparstek krawiecki, który zabezpieczy nasz środkowy palec przed przypadkowym ukłuciem igłą podczas ręcznego szycia zasłony.

Gdzie kupić tkaninę?

     Oczywiście zachęcam do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego, w ofercie mamy mnóstwo wzorów i kolorów, każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście w razie problemów z wybraniem odpowiedniej tkaniny zachęcam do kontaktu z nami. Można także zamówić darmowe próbki wybranych tkanin zasłonowych, co na pewno pomoże w wyborze odpowiedniej tkaniny.