Do wykonania pomoiaru potrzebna bedzie miarka o długości minimium 3 m. 

Zasłona / firana ma dwa wymiary: długość i szerokość. 

Długość: (wymiar pionowy) mierzymy od dolnej części karnisza na którym zawieszona będzie zasłona / firana do podłogi. Jeżeli chcemy 

by zasłona nie dotykała podłogi od pomiaru odejmujemy 1 - 2 cm. Jeżeli zasłona ma leżeć na podłodze dodajemy odpowiednią wartość. 

Szerokość: (wymiar poziomy, "od lewej do prawej") najprościej jest zmieżyć długość karnisza. Jeżeli chcemy zawiescić dwie zasłony na jednym oknie po lewej i prawej stronie, wtedy wymiar całego karnisza dzielimy na pół. 

Tak, można zobaczyć tkaniny odwiedzając nasz sklep któy znajduje się w Warszawie przy ul. Targowej 50, sklep Home in Color. (Stara Praga). Godziny otwarcia sklepu podane są w zakładce "Kontakt".

Inną możliwością jest zamówienie próbki materiału tkaniny - jest to mały kwadrat tkaniny który wyślemy Państwu pocztą w kopercie. Próbki można zamówić poprzez wypełnienie formularza w zakładce "Próbki".

Tak, odbiór osobisty zamówienia jest możliwy w sklepie w Warszawie przy ul. Targowej 50 sklep Home in Color  (Stara Praga).

Godziny otwarcia sklepu podane są w zakładce "Kontakt"

Realizacja zamówienia zasłon \ rolet \ firan szytych na podany przez Klienta wymiar trwa około 14 dni. Jeżeli termin miałby być dłuższy poinformujemy Klienta odpowiednio wcześniej tzn. przed rozpoczęciem realizacji usługi. 

Do zamontowania karnisza potrzebne są odpowiednie narzędzia: 

- wiertarka udarowa z wiertłami do betonu o średnicy najczęściej 6 mm lub 8 mm,

- miarka o długości minimum 3 m lub więcej, 

- kołki rozporowe do betonu o srednicy najcześciej 6 mm lub 8 mm, lub inne jeżeli ściana lub sufit nie są wykonene z betonu,

- ołówek

- wkrętarka lub śrubokręt

W odpowiednich miejscach na ścianie zaznaczamy miejsce wiercenia, uchwyty karnisza montujemy wkrętami do ściany lub sufitu, następnie zakadamy karnisz. Szczególowo przedstawiamy to na naszym blogu - tutaj. Montaż karniszy mogą Państwo zlecić nam.

Uszyte zasłony \ firany posiadają wszytą specjalną taśmę marszczącą, w której znajdują się zaczepy służące do montażu.